Existuje? Pokorný Sobotkovi v emailu: Stopni komisi k D47, Eurovie nám šoupne na kampaň

18. 01. 2016 14:05:47
Člověku se pomalu otevírá kudla v kapse, když se dočte, že za předraženou a zfušovanou dálnici D47 nebude nikdo platit. Vrchní státní zastupitelství v Olomouci definitivně potvrdilo 4. rozhodnutí policie a žalobců o odložení

Stát podle odhadů ŘSD přišel při zpackané výstavbě části D47 vedoucí od Lipníka nad Bečvou přes Ostravu až k hranicím Polska o více než tři miliardy korun. Ať už se jednalo o špatně vypočtené valorizace cen za stavby (škoda cca 1,2 miliardy korun), za nedodanou či nekvalitní ocel (cca miliardy korun), anebo za celou řadu více či méně závažných vad zjištěných během či až po výstavbě této klíčové komunikace na Ostravsku.

„V zásadě jsme konstatovali, že už nevidíme žádný smysluplný důkaz, který bylo ještě potřeba provést, aby ta věc mohla být více objasněna... Stíhat zpětně potenciální korupci s odstupem mnoha let je velice obtížné, natož ji dokázat. Z našeho pohledu se provedlo vše, co mohlo, a podezření tam neshledáváme,“ uvedl k uzavřenému případu náměstek olomouckých vrchních žalobců Pavel Komár.

Vraťme se ale o těch pár let zpět. Když jsem už v roce 2014 iniciovala vznik parlamentní vyšetřovací komise právě k D47 a viděla pak přístup poslanců ČSSD ale i premiéra Sobotky, bála jsem se, aby celá věc neskončila blamáží, a dokonce jsem své obavy napsala v jednom z minulých blogů.

Více zde:

http://olgahavlova.blog.idnes.cz/c/453181/podle-cssd-je-komise-k-d47-zbytecna-birke-ale-kandiduje-na-predsedu-proc.html

Bohužel se mé obavy naplnily. Premiér Sobotka se může plácat po rameni se svým přítelem Radkem Pokorným, který Eurovii zastupoval v arbitrážích. Je mi úplně jedno, že by to Eurovii položilo, jak mě všichni varovali. Lidé tu musí jezdit po horské dráze, která je nebezpečná a navíc se rozpadá. Já vám tuto blamáž připisuji na váš vrub pane Sobotko. Je to i vaše zásluha, že stát přišel o tři miliardy a viník se díky laxnosti a snaze nepustit do vyšetřování Sněmovní komisi nenašel. Přitom existuje celá řada důkazů a expertíz usvědčujících společnost Eurovia z šizení mostní ocele a úmyslné záměny podkladového materiálu, který způsobil zvlnění vozovky. Opravu teď bude muset zaplatit daňový poplatník Doufám, že se třeba najde, (pokud existuje) emailová korespondence Sobotky s Pokorným, kterak se pánové dohadují, jak celou věc ve Sněmovně zablokovat a jak Eurovie přispěje na kampaň. Ať už tato korespondence existuje nebo ne, pan premiér Sobotka je pro mě v každém případě, za přístup k D 47 a k OKD vítězem ceny „Podkobercový zametače roku.“

Autor: Olga Havlová | pondělí 18.1.2016 14:05 | karma článku: 39.43 | přečteno: 1027x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Helena Vlachová

A jsme zase u toho

A jsme zase u toho. Vrací se nám naše nedůslednost a bezzásadovost, jinak by se naše země neocitla v situaci, jíž nyní čelí.

16.11.2018 v 16:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Martina Studzinská

Jak také ulevit přetíženým zádům

Bolí vás záda? Cvičíte? Máte skoro ideální váhu? Možná s sebou něco „vláčíte“ v přeneseném smyslu slova. Nejvyšší čas se toho zbavit. Mohou to být zbytečné starosti, nefunkční vztahy, nevyhovující zaměstnání nebo něco podobného.

16.11.2018 v 16:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 42 | Diskuse

František Skopal

Krize úcty k autoritě v současném školství

Po letech socialistického zřízení k nám zavítala svoboda. Velké problémy v různých oblastech společenského života však způsobuje pokřivené chápání tohoto pojmu, který si mnozí zaměnili za svévolnost. Za možnost dělat si co chci.

16.11.2018 v 13:54 | Karma článku: 15.40 | Přečteno: 408 | Diskuse

Pavel Hewlit

Šlapala celou Ulici

Nedorozumění – jistě je znáte taky. Jsou součástí běžných životů a mají neobyčejnou moc. Dokáží změnit situaci k dobrému, nebo k horšímu. Někdy Vám i zničit kariéru.

16.11.2018 v 12:58 | Karma článku: 14.34 | Přečteno: 553 | Diskuse

Jana Slaninová

Zaplať Bůh, že jsem blbá!

Bejt v dnešní době chytrá, je kuprdumu. Kdybych třeba rozuměla tomu, co je vlastně ta politika, musela bych bejt s rozumem úplně v koncích. Radši mám úvahy o tom, jestli bylo dřív slepice nebo vejce. To je záhada přímo detektivní.

16.11.2018 v 11:35 | Karma článku: 21.52 | Přečteno: 863 | Diskuse
Počet článků 44 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1457

Již třetí volební období působím jako komunální politička v Jindřichově. V životě jsem zažila něco, co mě změnilo a začala jsem se veřejně angažovat tak, abych byla prospěšná nejen sobě a své rodině, ale také veřejnosti. Jsem poslankyní za Moravskoslezský kraj.

Najdete na iDNES.cz