Existuje? Pokorný Sobotkovi v emailu: Stopni komisi k D47, Eurovie nám šoupne na kampaň

18. 01. 2016 14:05:47
Člověku se pomalu otevírá kudla v kapse, když se dočte, že za předraženou a zfušovanou dálnici D47 nebude nikdo platit. Vrchní státní zastupitelství v Olomouci definitivně potvrdilo 4. rozhodnutí policie a žalobců o odložení

Stát podle odhadů ŘSD přišel při zpackané výstavbě části D47 vedoucí od Lipníka nad Bečvou přes Ostravu až k hranicím Polska o více než tři miliardy korun. Ať už se jednalo o špatně vypočtené valorizace cen za stavby (škoda cca 1,2 miliardy korun), za nedodanou či nekvalitní ocel (cca miliardy korun), anebo za celou řadu více či méně závažných vad zjištěných během či až po výstavbě této klíčové komunikace na Ostravsku.

„V zásadě jsme konstatovali, že už nevidíme žádný smysluplný důkaz, který bylo ještě potřeba provést, aby ta věc mohla být více objasněna... Stíhat zpětně potenciální korupci s odstupem mnoha let je velice obtížné, natož ji dokázat. Z našeho pohledu se provedlo vše, co mohlo, a podezření tam neshledáváme,“ uvedl k uzavřenému případu náměstek olomouckých vrchních žalobců Pavel Komár.

Vraťme se ale o těch pár let zpět. Když jsem už v roce 2014 iniciovala vznik parlamentní vyšetřovací komise právě k D47 a viděla pak přístup poslanců ČSSD ale i premiéra Sobotky, bála jsem se, aby celá věc neskončila blamáží, a dokonce jsem své obavy napsala v jednom z minulých blogů.

Více zde:

http://olgahavlova.blog.idnes.cz/c/453181/podle-cssd-je-komise-k-d47-zbytecna-birke-ale-kandiduje-na-predsedu-proc.html

Bohužel se mé obavy naplnily. Premiér Sobotka se může plácat po rameni se svým přítelem Radkem Pokorným, který Eurovii zastupoval v arbitrážích. Je mi úplně jedno, že by to Eurovii položilo, jak mě všichni varovali. Lidé tu musí jezdit po horské dráze, která je nebezpečná a navíc se rozpadá. Já vám tuto blamáž připisuji na váš vrub pane Sobotko. Je to i vaše zásluha, že stát přišel o tři miliardy a viník se díky laxnosti a snaze nepustit do vyšetřování Sněmovní komisi nenašel. Přitom existuje celá řada důkazů a expertíz usvědčujících společnost Eurovia z šizení mostní ocele a úmyslné záměny podkladového materiálu, který způsobil zvlnění vozovky. Opravu teď bude muset zaplatit daňový poplatník Doufám, že se třeba najde, (pokud existuje) emailová korespondence Sobotky s Pokorným, kterak se pánové dohadují, jak celou věc ve Sněmovně zablokovat a jak Eurovie přispěje na kampaň. Ať už tato korespondence existuje nebo ne, pan premiér Sobotka je pro mě v každém případě, za přístup k D 47 a k OKD vítězem ceny „Podkobercový zametače roku.“

Autor: Olga Havlová | pondělí 18.1.2016 14:05 | karma článku: 39.51 | přečteno: 1030x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Beata Krusic

Vzpomínka na Ambrozii

Dnes se mi vrátily vzpomínky na Ambrozii. Jeden podnik v pražských Vršovicích. Bar plný vometáků, mladých i těch oldies, nočních ptáků, střelených strašidel, nezvladatelných třeštidel a jedné upřímné Věrušky.

16.9.2019 v 23:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Aleš Szabó

Zlo vane z východu. (nyní z blízkého)

Mnozí mí přátelé zastávají myšlenku, že veškeré zlo, které přišlo nebo hrozilo bylo z východu. Samozřejmě tím myslí Rusko a často s nimi souhlasím. Tentokrát však jde o bližší východ se západní tendencí.

16.9.2019 v 22:04 | Karma článku: 9.88 | Přečteno: 125 | Diskuse

František Skopal

Ostrá kritika teologie!

Je smutné, že existuje mnoho oblastí, ve kterých se současné křesťanství odklání od původního učení Ježíše Krista. A jedním z nich je právě teologie.

16.9.2019 v 15:26 | Karma článku: 8.70 | Přečteno: 345 | Diskuse

Jakub Moravčík

Levice a pravice filosoficky

O levici a pravici jsme historicky zvyklí přemýšlet hlavně v rozměru ekonomickém, o něco méně pak kulturním. Především ten kulturní rozměr má ale – mám za to – filosofické základy.

16.9.2019 v 11:41 | Karma článku: 9.32 | Přečteno: 314 | Diskuse

Beata Krusic

Parazit - aneb Pro vás, Karle...

"Vondráčková i Krampol truchlí." "Leukémie - jaká je šance na vyléčení?" Atakdáleatakdále. Zase ten bulvár, který má zase na kom kráááásně parazitovat.

16.9.2019 v 11:30 | Karma článku: 21.84 | Přečteno: 1199 | Diskuse
Počet článků 44 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1457

Již třetí volební období působím jako komunální politička v Jindřichově. V životě jsem zažila něco, co mě změnilo a začala jsem se veřejně angažovat tak, abych byla prospěšná nejen sobě a své rodině, ale také veřejnosti. Jsem poslankyní za Moravskoslezský kraj.

Najdete na iDNES.cz